6 paź 2016

Röben wspiera Szkolny Skills Challenge

Od 12 października br. trwa IV edycja Szkolnego Skills Challenge, który ma na celu zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej. Projekt po raz kolejny wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz – jako partner fundacji – firma Röben z konkursem towarzyszącym „Bądź aktywny!”.

Do Fundacji Marcina Gortata MG13, organizatora Szkolnego Skills Challenge, nadesłano blisko 300 zgłoszeń od szkół podstawowych z całej Polski. W tym roku akcja wystartowała 12 października i potrwa do 6 grudnia, kiedy to odbędzie się wielki finał w Łodzi.

W rozgrywkach w ramach jednej edycji może wziąć udział 50 szkół. Oznacza to, że uczestników jest nawet kilka tysięcy! Taka liczba chętnych sprawia, że rywalizacja o nagrodę główną – wyjazd do USA na mecz NBA i spotkanie z Marcinem Gortatem – jest naprawdę zacięta.

Warunki nie są kluczowe

Celem akcji SSC jest zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej oraz wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego. Oba przedsięwzięcia mają na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce i uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, rozwiną się ruchowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów, i to nie tylko sportowych.

Organizatorzy projektu podkreślają zgodnie, że zdają sobie sprawę z tego, iż nie wszystkie dzieci biorące w nim udział zostaną w przyszłości profesjonalnymi sportowcami. Właśnie dlatego dzieciom wpajane są poprzez ćwiczenia cechy przydatne także w codziennym życiu, jak waleczność, ambicja czy pracowitość. Dodatkowym założeniem SSC jest również nakierowanie nauczycieli wychowania fizycznego na myślenie, że niezależnie od możliwości obiektu sportowego, w którym odbywają się zajęcia WF-u w szkole, można przeprowadzić ciekawe zajęcia.

Röben promuje pozytywne wartości

Od ubiegłego roku Szkolny Skills Challenge wspiera również firma Röben, która realizuje równolegle konkurs „Bądź aktywny!”. Akcja, podobnie jak sam projekt Fundacji MG13, skierowana jest do uczniów klas IV-VI, a jej zadaniem jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i wyrobienie w nich nawyku zdrowego, sportowego stylu życia.

W ramach tego konkursu każdy z uczestników SSC otrzyma także „Dzienniczek aktywności sportowej”. Dzieci będą go wypełniać przez pięć kolejnych tygodni realizując konkretne zadania: zdrowe odżywianie, codzienna gimnastyka, udział w zajęciach wychowania fizycznego, aktywność na zajęciach pozalekcyjnych i zabawy na wolnym powietrzu z przyjaciółmi. Gdy dzienniczek zostanie sumiennie wypełniony, powinien trafić do nauczyciela WF-u wraz ze zdjęciem konkursowym przedstawiającym uczestnika podczas uprawiania sportu. Nagrodą w zabawie są vouchery na sprzęt sportowy.

MSiT po raz kolejny dołączyło do projektu

Szkolny Skills Challenge „Mierz wysoko” jest projektem ściśle związanym z akcją Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z WF-u”. Nagrodę główną mistrzowi trzeciej edycji wręczył osobiście minister sportu i turystyki Witold Bańka, podczas uroczystego spotkania w siedzibie ministerstwa.

Dodatkowo należy podkreślić, że SSC ma na celu nie tylko rozpowszechnianie aktywności fizycznej wśród młodzieży i dzieci czy brania przez nich udziału w zajęciach WF, ale także zachęca do konsekwencji w dążeniu do realizacji marzeń i osiągnięcia wyznaczonych sobie celów. Sport jest bowiem nośnikiem także takich wartości.