5 lip 2024

Atrakcje pachnące miodem na Pikniku Integracyjnym w Maciejowym Sadzie

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników miodu i dobrej, inspirującej zabawy na Piknik Integracyjny w Maciejowym Sadzie. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 lipca, w malowniczej okolicy Maciejowego Sadu w Lutni. Organizatorami pikniku są Powiat Średzki, Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej, Maciejowy Sad, Gmina Miękinia i Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini.

Firma Röben została partnerem wydarzenia, zatem w programie nie mogło zabraknąć atrakcji związanych z ceramiką. Uczestnicy i uczestniczki będą mogli wziąć udział w zajęciach z ceramiki prowadzonych przez Ewę Stachowiak z Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Instruktorka nauczy zainteresowanych tworzyć prawdziwe dzieła sztuki z najbardziej wdzięcznego surowca, jakim jest glina. Motywem przewodnim warsztatów będą pszczoły, czym nawiążemy do ważnej dla nas ekologii i ochrony przyrody.

Na miłośników gotowania czekają natomiast warsztaty kulinarne. To okazja, aby nauczyć się przygotowywać potrawy z miodem oraz poznać tajniki zdrowej i smacznej kuchni. A to wszystko w miłej, edukacyjnej i przede wszystkim integracyjnej atmosferze.

Piknik w Maciejowym Sadzie to wydarzenie, dzięki któremu będziemy mogli poznać swoich sąsiadów i sąsiadki z regionu, w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Na obecnych czeka też wiele innych atrakcji, w tym warsztaty plastyczne, promocja książki kucharskiej z przepisami od uczestników powiatowego konkursu czy ognisko z kiełbaskami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Pikniku Integracyjnym, a szczególnie do uczestnictwa w warsztatach ceramicznych z Ewą Stachowiak pod patronatem firmy Röben. Będzie to doskonała okazja do integracji, nauki i wspólnej zabawy w pięknej scenerii Maciejowego Sadu. Piknik odbędzie sie w godzinach 12.00-15.00.

Do zobaczenia na pikniku!

 

Uwaga! Dla osób chętnych udziałem w Pikniku, ale niezmotoryzowanych, organizatorzy zapewniają darmowy dowóz busem ze Środy Śląskiej do Lutyni i z powrotem. Wystarczy zapisać się telefonicznie pod numerem telefonu 71 307 00 03. Wyjazd 6 lipca o godzinie 11:30 spod Restauracji Centralna na pl. Wolności. Ilość miejsc jest ograniczona.

Atrakcje pachnące miodem na Pikniku Integracyjnym w Maciejowym Sadzie