13 sty 2020

Dachówka ceramiczna Röben PIEMONT nagrodzona Złotym Medalem MTP – BUDMA 2020

Niezmiernie miło jest nam podzielić się informacją, że produkowana w naszych zakładach dachówka ceramiczna PIEMONT, została nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA, za innowacyjność.

Dachówka ceramiczna PIEMONT zdobyła uznanie Ekspertów Sądu Konkursowego, pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka (Zakład Budownictwa, Instytut Konstrukcji Budowlanych Politechniki Poznańskiej) i znalazła się wśród Medalistów Targów BUDMA 2020! To bardzo ważne dla nas wyróżnienie, ponieważ rokrocznie do tego konkursu zgłaszanych jest niemal 500 produktów, jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. Eksperci poszukują produktów, które są nowoczesne, innowacyjne i wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie. Do 30 stycznia br. trwa również głosowanie konsumentów na najlepszy produkt na targach BUDMA 2020, w którym można oddawać głosy na dachówkę PIEMONT, do czego mocno zachęcamy.

Najważniejszą i innowacyjną cechą charakterystyczną dachówek ceramicznych PIEMONT jest przesuwność, wynosząca aż 38 mm. Taka tolerancja między maksymalnym zsuwem a rozsuwem sprawia, że dachówki te doskonale sprawdzają się nie tylko na nowych dachach, ale również na remontowanych, w których warunkiem koniecznym jest dostosowanie pokrycia do zastanej więźby. Co więcej, podobnie jak inne produkty naszej firmy są w pełni naturalne, ekologiczne i bezpieczne – zarówno dla środowiska, jak i dla zdrowia domowników.  Mają wysokie parametry techniczne, są

mrozo- i ognioodporne, wytrzymałe i nisko nasiąkliwe. Dzięki małemu formatowi i dużej wadze, są odporne na działanie sił ssących, porywiste wiatry, wichury czy trąby powietrzne, które mogą spowodować oderwanie połaci. Istotne jest również to, że posiadają specjalnie zaprojektowane zamki gwarantujące szczelność dachu. Dachówki PIEMONT posiadają też bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, wpływające korzystnie na ilość i koszt energii potrzebnej do ogrzewania pomieszczeń; nie nagrzewając się latem, stanowią dobry izolator i co ważne nie skrapla się pod nimi para wodna. Ze względu na fakt, że nie można ich łatwo wprawić w drgania, stanowią też dobrą ochronę przed hałasem z zewnątrz, w tym – przed odgłosami padającego deszczu. 

Dachówki PIEMONT dostępne są w trzech wariantach wykończeniowych – naturalnym, angobowanym i glazurowanym – oraz w szerokiej gamie kolorystycznej, m.in. miedzianej, antracytowej i grafitowej. Nawet najbardziej wymagający inwestorzy z łatwością dopasują je zatem do swoich projektów.

Szczegóły produktu 

Link do głosowania

Dachówka ceramiczna Röben PIEMONT nagrodzona Złotym Medalem MTP – BUDMA 2020
Mega Dekarz