3 sty 2019

II edycja Konkursu Architektury Ceglanej

Wspieranie przyszłych architektów jest dla nas niezwykle istotne, dlatego po raz drugi chętnie dołączyliśmy do grona Partnerów Konkursu Architektury Ceglanej, który ma na celu budowanie świadomości piękna architektury ceglanej oraz propagowanie klinkieru jako najszlachetniejszego z materiałów elewacyjnych. Organizatorzy czekają na zgłoszenia prac konkursowych do 15 kwietnia 2019 r.

Celem Konkursu jest pokazanie umiejętności warsztatowych studentów kierunków architektonicznych, w zakresie projektowania architektonicznego z wykorzystaniem wyrobów klinkierowych na elewacji budynków. Studenci architektury będą mierzyli się w dwóch kategoriach: „Dom jednorodzinny” oraz „Budownictwo przyszłości”. Do zadań uczestników w kategorii I będzie należało opracowanie optymalnej koncepcji wolnostojącego domu jednorodzinnego z elewacją klinkierową, zarówno pod względem estetyki, jak też funkcjonalności. W kategorii II zaś adepci architektury będą musieli wykazać się kreatywnością i wizjonerstwem w zakresie przyszłych rozwiązań architektonicznych w budynkach z elewacją klinkierową.

Organizatorem Konkursu Architektury Ceglanej i fundatorem nagród jest Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej, partnerem organizacyjnym Stowarzyszenie Architektów Polskich, a dodatkowo inicjatywę wspiera grupa producentów ceramiki budowlanej, m.in. firma Röben. To właśnie w oparciu o umiejętność zastosowania wyrobów producentów materiałów klinkierowych dokonywana będzie ocena jury w składzie: Dorota Szlachcic, Mariusz Ścisło, Tomasz Konior, Grzegorz Stiasny, Marek Furmańczyk. Termin na składanie prac upływa 15 kwietnia 2019 roku, a wyniki zostaną ogłoszone do 16 maja 2019 roku. Nagrodą dla zwycięzcy w każdej z kategorii będzie 5 tys. zł oraz dwumiesięczny płatny staż w jednym z dwóch renomowanych warszawskich biur projektowych: FS&P ARCUS Sp. z o.o. (kategoria I) oraz WXCA Sp. z o.o. (kategoria II), za zajęcie drugiego miejsca wyróżniona osoba otrzyma również 5 tys. zł, a trzeciego 3 tys. zł.

Więcej informacji na temat konkursu dostępnych jest pod adresem: http://www.zwiazek.org.pl/regulamin/

II edycja Konkursu Architektury Ceglanej