20 mar 2019

IV edycja konkursu „Bądź aktywny” rozstrzygnięta

Rozstrzygnęliśmy IV edycję konkursu dla młodzieży "Bądź aktywny", który towarzyszył corocznej akcji fundacji Marcina Gorta MG13 "Szkolny Skills Challenge". Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych walczyli o ciekawe nagrody, ale głównym celem przedsięwzięcia było zwrócenie ich uwagi na korzyści, jakie wynikają z aktywnego trybu życia i zdrowego odżywiania.

Do końca pierwszego marca br. uczniowie mogli przysyłać dzienniczki aktywności, które systematycznie przez pięć tygodni wypełniali i tym samym wyrabiali w sobie zdrowe nawyki w myśl pięciu zasad młodego sportowca. Wypełnione dzienniczki, wraz ze zgłoszeniem konkursowym obejmującym prezentację sportowych aktywności dziecka, dawały szansę na zdobycie przewidzianych w konkursie nagród – voucherów na sprzęt sportowy. W zabawie mogli brać udział również nauczyciele wychowania fizycznego, którzy także walczyli o voucher na sprzęt sportowy dla swojej szkoły, tak aby w przyszłości urozmaicić zajęcia z wychowania fizycznego swoim podopiecznym.

- Stała współpraca naszej firmy z fundacją Marcina Gortata MG13 stwarza możliwości angażowania się w akcje mające realny wpływ na kształtowanie pożądanych nawyków u najmłodszych. Stąd też powstał pomysł atrakcyjnego konkursu towarzyszącego projektowi "Szkolny Skills Challenge", skierowanego zarówno do uczniów, jak i ich nauczycieli. Całość miała nie tylko bawić, ale też zachęcić młodzież do zmiany codziennego trybu życia i nawyków - podsumowuje Agnieszka Spychała, kierownik działu marketingu firmy Röben.

Wybór zwycięzców był dla jury ogromnym wyzwaniem. Czwarta edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy nadesłali wiele kreatywnych zgłoszeń. Nagrodzenie trzech najlepszych okazało się niezwykle trudne, komisja postanowiła więc wręczyć trzy dodatkowe wyróżnienia. Poniżej prezentujemy listę zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni voucherami na zakup sprzętu sportowego.

 

Nagrodzeni w kategorii „Uczeń”:

• Julia Krawiec ze SP w Pilźnie

• Wiktor Juśkiewicz ze SP w Rzgowie

• Oliwia Brańka ze SP w Imbramowicach

 

Nagrodzony w kategorii „Nauczyciel-Szkoła”:

• Pan Janusz Dominik ze SP w Imbramowicach

 

Wyróżnieni w kategorii „Uczeń”:

• Aleyna Yilmaz ze SP w Rzgowie

• Błażej Zięba ze SP w Imbramowicach

• Dominika Niemczyk ze SP w Imbramowicach