1 kwi 2019

Jak zapewnić bezpieczeństwo dachu w czasie wichur?

Zerwane i uszkodzone dachy to efekt ekstremalnych zjawisk atmosferycznych, które w ostatnich latach stają się normą w naszej strefie klimatycznej. Stosując odpowiednie materiały na pokrycie dachu, takie jak dachówki ceramiczne, a także właściwe rozwiązania montażowe możliwe jest zminimalizowanie skutków działania silnych wiatrów, nawałnic, a nawet trąb powietrznych.

Solidność i trwałość dachu w głównej mierze zapewniają odpowiednie jakościowo materiały użyte do jego wykonania. Na szczególną uwagę zasługują tu dachówki ceramiczne ze względu na swój ciężar (waga mkw. przekracza zwykle 40 kg), a także wielkość (dach układa się z poszczególnych mniejszych elementów). Nasz zespół ekspertów zaleca klamrowanie po skosie co trzeciej dachówki, ponieważ z ich wiedzy i doświadczenia wynika, że tak przygotowany dach przetrwa ekstremalne warunki pogodowe i silne wichury. Najsilniejsze siły ssące wywołane przez wiatr występują na krawędziach połaci, a tam dachówki brzegowe powinny być mocowane bezpośrednio do więźby dachowej, np. za pomocą wkrętów. Do wykonania klamrowania konieczne jest zastosowanie klamer do dachówek, które od 1 kwietnia 2019 roku dostępne będą w naszej ofercie w nowej niższej cenie – 0,24 zł/szt. netto.

Właściwości ceramicznych pokryć dachowych w połączeniu z prawidłowym wykonaniem krycia znacząco podwyższają odporność dachu na działanie wiatrów, wichur i innych gwałtownych zjawisk pogodowych.

Jak zapewnić bezpieczeństwo dachu w czasie wichur?
Mega Dekarz