7 maj 2018

Nowości stworzone z myślą o renowacji

Na tegorocznych targach BUDMA w Poznaniu zaprezentowaliśmy kolejne nowości, które wzbogaciły naszą ofertę cegieł klinkierowych – cegły renowacyjne. Wzbogaciły one kolekcję cegieł Melbourne i Canberra. Nowe cegły renowacyjne są utrzymane w klasycznej kolorystyce o nieoczywistym „podrapanym” licu. Stworzone z myślą o renowacji obiektów cegły, charakteryzują się surowym, nawiązującym do historii wyglądem.

Cegły Melbourne renowacyjna oraz Canberra renowacyjna to odpowiedniki klasycznych wersji tych odcieni cegieł klinkierowych, postarzone zadrapaniami, które nadają im rustykalnego wyglądu. Różnice zauważalne są w licu i główce. Ich powierzchnia nie jest tak gładka jak tych klasycznych, ale dzięki temu każda cegła renowacyjna jest inna i sprawia wrażenie dotkniętej duchem czasu. Melbourne to cegła o tradycyjnej, czerwonej barwie wypalanej gliny, a Canberra utrzymana jest czerwono-brązowo-oliwkowej kolorystyce i dzięki cieniowaniu zmienia wygląd w zależności od kąta padania światła. Nowości powstały przede wszystkim z myślą o zastosowaniu ich do renowacji różnych obiektów historycznych, ale także dedykowane są nowym realizacją. Kierowane są także do architektów oraz inwestorów pragnących nadać swoim inwestycjom rustykalnego wyglądu lub harmonijnie wpisać je w otoczenie istniejących już budynków.

W najbliższym czasie do naszej oferty dołączą również płytki klinkierowe i cegły VNF w tych samych odcieniach. Obecnie obie cegły renowacyjne dostępne są w formacie NF (240 x 115 x 71 mm), a ich cena wynosi 1,83 zł cegła Melbourne i 2,04 zł cegła Canberra i nie różni się od ceny klasycznych cegieł klinkierowych Melbourne oraz Canberra.

 

Nowości stworzone z myślą o renowacji
Mega Dekarz