30 wrz 2021

Nowy format klinkieru Margate oraz Sydney

Jedne z najpopularniejszych cegieł w naszej ofercie MARGATE oraz SYDNEY dostępne będą od 1 października br. w nowym, wydłużonym formacie XLDF (365 x 115 x 52 mm). Zastosowanie ich na elewacji sprawi, że bryła obiektu stanie się nowoczesna i nietuzinkowa, a we wnętrzach będą stanowiły oryginalny akcent, który magicznie zmieni przestrzeń, dodając jej przestronności.

Klienci obecnie najchętniej decydują się na modele o wyjątkowym rysunku lica, utrzymane w odcieniach szarości. Dlatego, spełniając oczekiwania inwestorów i projektantów, rozszerzyliśmy ofertę klinkieru MARGATE oraz SYDNEY. Teraz oprócz klasycznego formatu NF i wydłużonego LDF, dostępne są w jeszcze bardziej wydłużonej wersji, czyli XLDF (365 x 115 x 52 mm). Nowością w ofercie są też płytki klinkierowe MARGATE PEXLDF oraz SYDNEY PEXLDF, o wymiarach 365 x 14 x 52 mm.  Mur wzniesiony z klinkieru w takim formacie zyskuje zupełnie zaskakujący design. Idealnie pasuje do nowoczesnych projektów architektonicznych. Ciekawym rozwiązaniem jest również łączenie dostępnych w naszej ofercie formatów, czyli tradycyjnego i wydłużonych. Dzięki temu możliwe jest stworzenie niepowtarzalnej klinkierowej powierzchni, o wyjątkowych walorach dekoracyjnych. Klinkier to doskonały wybór nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale również świetne parametry techniczne. Charakteryzuje go przede wszystkim wysoka odporność na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych.

Klinkier MARGATE daje spektakularny efekt na elewacji. Baza cegły jest bowiem ciemna, pokryta dwoma odcieniami szarości. Wyjątkowa jest także faktura cegły. Tworzą ją nieregularne zadrapania i wgłębienia. To sprawia, że każdy element muru wygląda odmiennie, a to z kolei wpływa na odbiór koloru, który jest różny, w zależności od oświetlenia ściany. Raz jest intensywnie szary, raz wydaje się wręcz biały. Z kolei SYDNEY to klinkier o niecodziennej fakturze. Wgłębienia i „zadrapania” na tle intrygującego lica o antracytowej barwie sprawiają, że każda cegła jest unikalna. Srebrne cieniowania nadają jej dodatkowej elegancji. To propozycja dla wszystkich zwolenników nasyconych, zdecydowanych kolorów i niestandardowych kształtów. Ze względu na walory estetyczne, Sydney doskonale pasuje do architektury współczesnej, obok materiałów takich, jak metal i szkło, na elewacjach zdobiących minimalistyczne, geometryczne bryły, czy we wnętrzach o monochromatycznej kolorystyce. 

Nowy format klinkieru Margate oraz Sydney