23 paź 2017

„Szkicownik Architekta” z marką Röben

23 października br. podczas Dnia Młodego Architekta w Złotych Tarasach w Warszawie miała miejsce premiera III edycji „Szkicownika Architekta”. Na jego łamach, obok inspirujących szkiców Oskara Grąbczewskiego, prezentowane są także produkty marki Röben.

Zainicjowany przez magazyn „Builder” Dzień Młodego Architekta odbył się już po raz piąty. Podczas licznych warsztatów młodzi adepci architektury mogli nie tylko zdobyć wiedzę z zakresu nowoczesnego projektowania, ale też wymienić spostrzeżenia i porozmawiać z arch. Oskarem Grąbczewskim, którego szkice znalazły się w najnowszym wydaniu „Szkicownika Architekta”.

To już trzecie wydanie „Szkicownika”, który wydawany jest przez magazyn „Builder” we współpracy z czołowymi polskimi architektami (w dotychczasowych edycjach udział wzięli JEMS Architekci oraz Robert Konieczny z KWK PROMES) w ramach kampanii „Warto szkicować”. Jej celem jest podkreślenie roli szkicu w architekturze i zachęcenie młodych architektów do rozwoju warsztatowego. Przedstawione na łamach „Szkicownika” prace mają ich zainspirować, ale też umożliwić spojrzenie na niektóre projekty Oskara Grąbczewskiego z nowej perspektywy. Zadaniem szkicownika jest m.in. skłonienie adeptów architektury do refleksji nad procesem kształtowania idei budynku i rolą, jaką może w nim odegrać szkic.

Na łamach najnowszej edycji „Szkicownika Architekta” zaprezentowano także największych producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych w Polsce, w tym markę Röben. Pozostając w konwencji szkicu, przedstawiliśmy możliwości zastosowania naszych cegieł klinkierowych i dachówek ceramicznych podkreślając, że produkty te pozwalają zrealizować niemal dowolne zamierzenia architektoniczne.

„Szkicownik Architekta” z marką Röben