26 maj 2020

Wiosna, czas na zmiany!

Wiosna to okres, w którym chętnie dokonujemy zmian i przeprowadzamy porządki. Jest to idealny moment, by odświeżyć wnętrza domu i nadać im nowego charakteru. Dla osób szukających inspiracji przygotowaliśmy kilka kreatywnych pomysłów pokazujących, jak odmienić wnętrze stosując klinkier!

Jednym z najpopularniejszych sposobów zastosowania płytek klinkierowych we wnętrzach jest obudowanie nimi kominka. To rozwiązanie nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa domowników, ponieważ płytki klinkierowe są ognioodporne.  Ze względu na swoją trwałość, odporność na wilgoć i wysokie temperatury oraz wnikanie brudu, płytki klinkierowe sprawdzą się również w kuchni, np. jako wykończenie powierzchni między kuchenką a okapem lub między szafkami. Innym interesującym zabiegiem jest wykończenie jednej, eksponowanej ściany, np. w salonie lub sypialni, tak aby wyróżnić ją z całego wnętrza za pomocą koloru lub charakterystycznej faktury lica. Taka eklektyczna ściana nada wnętrzu świeżości i przede wszystkim oryginalności. Właściwości techniczne klinkieru z pewnością zostaną docenione, jeśli inwestorzy zdecydują się też na zastosowanie go w przedpokoju, miejscu wyjątkowo mocno narażonym na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. 

Możliwości aranżacji powierzchni z wykorzystaniem klinkieru jest mnóstwo, a wszystko zależy od naszych potrzeb, upodobań i fantazji. Poniżej kilka inspiracji! 

Projekty – Pracownia Szybkie Metamorfozy 

 

Płytka klinkierowa Margate LDF tworząca mozaikę nad blatem kuchennym. Więcej o wnętrzu

Ściana telewizyjna w pokoju młodzieżowym na poddaszu. Więcej o wnętrzu

Ściana w przedpokoju. Więcej o wnętrzu

 

 

Wiosna, czas na zmiany!