18 gru 2017

Wystartował konkurs dla adeptów architektury

Firma Röben zawsze wspiera adeptów architektury, dlatego i tym razem z chęcią dołączyliśmy do konkursu, który ma na celu budowanie świadomości piękna architektury ceglanej oraz propagowanie klinkieru jako najszlachetniejszego z materiałów elewacyjnych. Prace do Konkursu Architektury Ceglanej można składać do dnia 15 kwietnia 2018 r.

Konkurs podzielony został na dwie kategorie: „Budownictwo mieszkaniowe – Dom jednorodzinny, wolnostojący” oraz „Budownictwo przyszłości (kreatywność)”. Do zadań uczestników w kategorii I będzie należało opracowanie koncepcji wolnostojącego domu jednorodzinnego z elewacją klinkierową, zarówno pod względem estetyki, jak też funkcjonalności. W kategorii II zaś młodzi architekci będą musieli wykazać się kreatywnością i wizjonerstwem w zakresie przyszłych rozwiązań architektonicznych w budynkach z elewacją klinkierową.

Organizatorami Konkursu Architektury Ceglanej i fundatorami nagród są Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz grupa producentów ceramiki budowlanej, m.in. firma Röben. To właśnie w oparciu o umiejętność zastosowania wyrobów producentów materiałów klinkierowych dokonywana będzie ocena jury w składzie Dorota Szlachcic, Mariusz Ścisło, Tomasz Konior, Grzegorz Stiasny i Marek Furmańczyk.

Termin na składanie prac upływa 15 kwietnia 2018 roku. Jurorzy otrzymają do wglądu prace konkursowe zakwalifikowane do konkursu podczas specjalnego posiedzenia jury, które odbędzie się w siedzibie SARP w terminie od 16 do 30 kwietnia 2018 roku. Nagrodą dla zwycięzców w obu kategoriach będzie 5 tys. zł oraz dwumiesięczny płatny staż w jednym z dwóch renomowanych warszawskich biur projektowych: FS&P ARCUS Sp. z o.o. (kategoria I) oraz KURYŁOWICZ & ASSOCIATE (kategoria II).

Więcej informacji na temat konkursu dostępnych jest pod linkiem

Wystartował konkurs dla adeptów architektury