16 maj 2023

Zwycięzcy konkursu Architektury Ceglanej ogłoszeni!

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że poznaliśmy wyniki VI edycji Konkursu Architektury Ceglanej, którego nasza firma miała zaszczyt być sponsorem.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych adeptów architektury, którzy w swoich pracach konkursowych wykazali się wyjątkową kreatywnością w wykorzystaniu cegieł i płytek klinkierowych. Po dokładnej ocenie i selekcji nadesłanych projektów, jury ostatecznie wyłoniło zwycięzców, którym wręczono nagrody na uroczystej gali w siedzibie SARP w Warszawie.

Pierwsze miejsce w kategorii „Dom Jednorodzinny” zajęła praca autorstwa zespołu Maja Szenkowska i Łukasz Kurczabiński, którzy zaprezentowali projekt domu „kostka” z wykorzystaniem cegły jako głównego materiału elewacyjnego. Druga nagroda w tej kategorii przypadła projektowi Daniela Jarmoca. W swoim projekcie pokazał on rozbudowę eklektycznego domu jednorodzinnego na Podlasiu, w którym cegła stanowi nie tylko element strukturalny, ale także estetyczny.

Druga kategorią w konkursie było „Budownictwo przyszłości”, w której zwycięzcami został zespół Zofia Zimowska i Konrad Zaremba. Ich koncepcja przedstawiała wykorzystanie cegły klinkierowej nie tylko na elewacji, ale również tworząc z niej ażurowe, falowane zdobienia wykańczające loggie. Drugie miejsce w tej kategorii zajęły Wiktoria Boroń oraz Izabella Janusz z projektem budynku modowego idealnie wkomponowanego w otoczenie. Na elewacji połączyły cegłę klinkierową ze szkłem tworząc nowoczesną, elegancką bryłę.

Nasza firma jest niezmiernie dumna z możliwości wspierania inicjatyw, które promują architekturę ceglaną w nieco innym, bardziej nowoczesnym wydaniu, a przy tym mają na celu rozwój młodych architektów, którzy już na początku swojej przygody mają okazję do zaprezentowania swoich talentów i zdobytych umiejętności. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i inspirujące projekty.

 

Zwycięzcy konkursu Architektury Ceglanej ogłoszeni!