Salon z cegłą w stylu glamour Elegancja i harmonia

Salon w stylu glamour i jego atrybuty - eleganckie kanapy, kryształowy żyrandol, stylowe dodatki – prezentują się jeszcze efektowniej na tle klinkierowych ścian. We wnętrzu zestawiono cegłę Quebec o perłowobiałej barwie i łupanej strukturze lica z antracytową Sydney, której powierzchnia wyróżnia się zadrapaniami i metaliczną poświatą.

Salon z cegłą w stylu glamour

Kontrastujące kolory, a także niebanalne struktury przełamują przewidywalność aranżacyjną wnętrza, dodając mu z jednej strony surowości, z drugiej - elegancji.

Harmonia i wyrazisty charakter

Z pozoru niemożliwe zestawienie industrialnego materiału, jakim jest cegła, z wyrafinowanymi elementami wystroju salonu pozwoliło stworzyć wnętrze harmonijne, ale niebanalne i nieoczywiste. Może więc warto czasem złamać schemat i zaprosić cegłę na salony?

Wystylizowanie ściany lub jej fragmentu na stary mur daje niepowtarzalny efekt. Cegła i drewno w ciepłych, przyjaznych tonacjach, uzupełnione wyrazistymi, optymistycznymi dodatkami stworzą wnętrze, w którym od razu nabiera się chęci do życia.

Elegancja kontrastu bieli i czerni

Charakter nowoczesnych aranżacji może zostać uwydatniony poprzez zastosowanie klinkieru w bardziej odważnych i zdecydowanych odcieniach, takich jak ciemny grafit czy szary. Warto zastanowić się nad kontrastującym przenikaniem bieli i czerni - zestawieniem kolorów kojarzonych z elegancją i współczesnym wykończeniem wnętrza.

Gra fakturą - wyjątkowa cegła łupana o bardzo oryginalnej strukturze intrygująco odbija światło. Wszystko, co przy niej postawimy, na zasadzie kontrastu wydaje się jeszcze gładsze. Sama ściana jest też niezwykle dekoracyjna – światło załamujące się we wgłębieniach przyciąga wzrok.

Zobacz film Cegła w stylu glamour