Jeśli słupki zrobione są z cegły silikatowej, zalecamy wykończenie ich płytką klinkierową, a nie cegłą. Takie rozwiązanie jest najbardziej praktyczne i najtańsze, a przy zastosowaniu płytek kątowych, ogrodzenie z płytkami jest nie do odróżnienia od murowanego z cegieł. Należy jednak pamiętać, żeby silikat najpierw obmurować tak, żeby powstała jednolita gładka powierzchnia. Na niej można już kleić płytki. Więcej informacji na temat wykonawstwa można znaleźć na naszej stronie internetowej w poradzie Układanie płytek klinkierowych. Jeśli mimo wszystko zdecydują się Państwo zastosować klasyczną cegłę klinkierową lub cegłę połówkową, proszę pamiętać o poszerzeniu ławy fundamentowej. Więcej o murowaniu ogrodzenia można przeczytać w poradzie Murowanie klinkierowego ogrodzenia krok po kroku.

Wszystkie nasze produkty można kupić we współpracujących hurtowniach budowlanych. Proponujemy jednak skontaktować się z firmą Cersus, która współpracuje z nami przy wykonywaniu elementów gotowych, w tym systemów schodowych (www.cersus.pl). Tam otrzyma Pan informacje dotyczące konkretnego systemu, jaki chciałby Pan zakupić. Rodzaje schodów można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

Technologia naklejania płytek jest taka sama zarówno dla ściany (wewnątrz i na zewnątrz domu), jak i innych elementów. Dokładnie została ona opisana w jednej z porad zamieszczonych na naszej stronie internetowej Układanie płytek klinkierowych. Proponujemy zwrócić uwagę na płytki narożne, których zastosowanie zagwarantuje taki efekt, jakby ogrodzenie było murowane z cegieł. Należy pamiętać, by użyć kleju dedykowanego specjalnie do klinkieru.

Jeśli ogrodzenie jest dopiero na etapie planowania (nie ma jeszcze słupków), radzimy wymurować je z cegieł klinkierowych. Sposób wykonania ogrodzenia z klinkieru opisaliśmy w poradzie Murowanie klinkierowego ogrodzenia krok po kroku.

Każda z naszych cegieł klinkierowych nadaje się do wymurowania palenisk w kominkach, grillach ogrodowych etc., ponieważ jest wytrzymała, a przede wszystkim – odporna na bardzo wysokie temperatury (temperatura jej wypalania to ponad 1000 stopni C).

Każdy z naszych produktów klinkierowych, w tym cegła FORMBACK, nadaje się do wymurowania grilla, ponieważ jest wytrzymała, a przede wszystkim – odporna na bardzo wysokie temperatury (temperatura jej wypalania to ponad 1000 stopni C). Po wymurowaniu można ją zabezpieczyć specjalnymi impregnatami, ale proszę pamiętać, że żadna, nawet najwyższej jakości chemia budowlana, nie gwarantuje, że w cegłę nie wniknie dym czy brud z grilla.

Jeżeli do budowy tego elementu zostaną użyte cegły klinkierowe, należy zastosować zaprawę wybranego producenta dedykowaną do tego produktu. Jest to jeden z głównych warunków, jakie trzeba spełnić, aby uniknąć wykwitów.

W ofercie posiadamy gotowe kaptury na słupki w kolorze brązowym i czerwonym, w rozmiarach: 32/32cm, 44/44 cm, 44/32cm. Dostępne są również kaptury stożkowe z cegły klinkierowej polskiej, o wymiarach: 42/42cm i 30/30 cm. Istnieje także możliwość zamówienia różnego rodzaju cegieł kształtowych, które mogą zostać zastosowane do murowania niestandardowych elementów, jak zakończenia słupków ogrodzeniowych. O szczegóły zamówienia i zakupu prosimy pytać we współpracujących z nami hurtowniach budowlanych.