Wykończenie ogrodzenia

Aby ogrodzenie wyglądało efektownie, a jednocześnie było wytrzymałe, słupki przy murze warto zakończyć specjalnymi kapturami z cegły klinkierowej.

Domek jednorodzinny z cegły Formback jasnoczerwonej cieniowanej

astosowanie kapturów, montowanych na górnej, poziomej części słupów, których pochyła powierzchnia szybko i skutecznie odprowadza wodę, zabezpiecza mur przed działaniem wody. Zapobiegają one wnikaniu wilgoci do spoin słupa oraz tworzeniu się nieestetycznych wykwitów. Prefabrykowane kaptury na słupki wykonane są z cegły, a ich rdzeń nośny stanowi beton. Chronią one murowane elementy i są również estetycznym elementem wykończeniowym.

Do fugowania należy zastosować spoinę przeznaczoną specjalnie do klinkieru.

Rzetelne wykonawstwo oraz odpowiednia pielęgnacja ogrodzenia zaraz po wymurowaniu, czyli zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi, pozwoli na trwałe związanie spoin, a przez to wytrzymałość całej konstrukcji.

Do wykonania ogrodzenia stosuje się również cegły kształtowe, które pozwalają na realizację projektów, obejmujących owalne i ukośne elementy. Za pomocą cegieł „kształtek” można w niestandardowy sposób wykończyć naroża ogrodzenia oraz zaokrąglone części balustrady.

Mega Dekarz