Antracytowy klinkier w salonie Salon dla odważnych

Klinkier to materiał do „zadań specjalnych”. Gdy w grę wchodzi pełne energii i nieoczekiwanych wydarzeń wspólne, rodzinne spędzanie czasu, warto postawić na takie wykończenie wnętrz, które zapewni spokój i oddali wizję konieczności remontu czy choćby częstego odświeżenia pomieszczenia.

Antracytowy klinkier w salonie

O charakterze tego oryginalnego wnętrza salonu decyduje okładzina ścian – płytki klinkierowe Röben Sydney w wyrazistym antracytowym kolorze ze srebrnym połyskiem. „Przestrzenna” barwa i nieregularna struktura lica płytek tworzą ciekawy efekt światłocienia, dzięki czemu ściany wyłożone klinkierem stanowią niepowtarzalną bazę, na której zbudowano styl całej aranżacji. To z nimi doskonale komponuje się kontrastowa, ciepła drewniana podłoga, oryginalne meble, ale przede wszystkim dodatki w postaci lamp i drobnych przedmiotów codziennego użytku w miedzianym kolorze. Wszystko to tworzy wnętrze unikalne, wysublimowane, odpowiadające gustom odważnych, chcących wyróżnić się inwestorów.

Aranżując wnętrze z wykorzystaniem cegieł lub płytek klinkierowych warto przemyśleć sposób ich ułożenia. Tu postawiono na niestandardowe rozwiązanie – płytki są ułożone pionowo. Zastosowano także urozmaicone wątki: ułożenie równoległe i z przesunięciem. Wszystkie te zabiegi nadają wnętrzu dynamizmu, który dodatkowo podkreśla faktura lica i srebrzyste cieniowanie płytek.

Zobacz film Antracytowy klinkier w salonie