Cegła klinkierowa w salonie Dyskretny urok klinkieru

W eklektycznych pomieszczeniach, które łączą różne pomysły i style, klinkierowe elementy nadadzą wnętrzu charakter i pomogą stworzyć wyjątkowy klimat. Jeśli zdecydujemy się na dwa rodzaje cegieł, szczególnie interesująco prezentuje się zestawienie gładkich z chropowatymi.

Cegła klinkierowa w salonie

Klinkier to materiał wymykający się stereotypowym klasy kacjom. Równie dobrze prezentuje się we wnętrzach eleganckich, co rustykalnych.

Cegły klinkierowe (lub ich odpowiednik w postaci płytek) bardzo dobrze sprawdzają się we wnętrzu jako wyznacznik funkcji pomieszczenia. W salonie z aneksem kuchennym wykorzystano dwie cegły: Moorbrand o chropowatej nieregularnej strukturze lica, pozwalającą uzyskać efekt klasycznego muru oraz gładką Faro nawiązującą do industrialnych, modernistycznych aranżacji.

Pierwszą obudowano, skądinąd nowoczesny kominek oraz przylegającą do niego ścianę. Szary klinkier stanowi tło dla kuchennej zabudowy, jest też elementem konstrukcji wyspy połączonej ze stołem jadalnianym. Kontrastowe z pozoru zestawienie decyduje o charakterze aranżacji, harmonijnie korespondując z eklektyczną stylistyką wnętrza.

Całości dopełniają eleganckie meble – tu też połączono różne style i materiały, z których zostały wykonane, oraz designerskie detale.