Pokój nastolatki w niebanalnej aranżacji Klinkierowe królestwo

Otulony klinkierem – tak można opisać pokój nastolatki, w którym styl i funkcje wyznacza zastosowany na ścianach materiał. W tym wnętrzu postawiono na spokojną, ale z pewnością niebanalną aranżację.

Pokój nastolatki w niebanalnej aranżacji

W wersji pokoju dla nastolatki postawiono na spokojną, ale z pewnością niebanalną aranżację. Chłodna, rozbielona podłoga i biel niepokrytych klinkierem ścian, stanowią minimalistyczne tło dla szarych cegieł FARO. Wystarczyło tylko wprowadzić nieco przytulnych tekstyliów i designerskich dodatków, by osiągnąć efekt pięknego, stonowanego wnętrza, niepozbawionego jednak charakteru. 

Ceglane elementy zdobią pokój, ale też wyznaczają jego funkcje. Ustawiona w centralnej części pomieszczenia ścianka dzieli je na część do pracy i część sypialnianą. W pokoju z klinkieru wzniesiono również ściankę wydzielającą strefę garderobianą, co pozwoliło uniknąć wprowadzania szaf ubraniowych. W takim wnętrzu każda dziewczyna poczuje się jak księżniczka w swoim  (i tylko swoim) królestwie.

Klinkierowe cegły i okładziny stanowią doskonałą inspirację do wykreowania wymarzonego pokoju nastolatka. Bo klinkier to nie tylko klasyczne czerwone ściany. Na rynku znajdziemy cegły i płytki w kolorze żółtym, białe, szare, antracytowe, a nawet czarne, o gładkim i strukturalnym licu, w klasycznym lub wydłużonym formacie. Czyli dokładnie takie, jakie pozwolą stworzyć idealną przestrzeń dla nastoletniego domownika.