BRICK-DESIGN® to prosta idea: pomysł jest początkiem. Początkiem stworzenia wyjątkowego i unikalnego klinkieru. Odwracamy porządek rzeczy - zamiast skupiać się na dopasowaniu dostępnych na rynku produktów do swojego pomysłu, możesz stworzyć własny będący jego rozwinięciem i urzeczywistnieniem. „Nawet zwykła cegła chce być czymś” (Louis Kahn).

BRICK-DESIGN reddot 2013

Otwieramy nową, twórczą przestrzeń dla architektury z cegły

Program BRICK-DESIGN® to przedsięwzięcie, którego pomysłodawcą jest dział techniczny niemieckiej centrali firmy Röben. Tam też ma miejsce proces projektowo-wdrożeniowy, którego efektem jest klinkier realizujący indywidualną, kreatywną wizję projektanta i pozwalający tworzyć niestandardowe rozwiązania elewacyjne.

Produkcja unikalnego modelu cegieł klinkierowych jest możliwa przy zamówieniu min. 500 000 sztuk. Kampania promująca BRICK-DESIGN® otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot.

Wzburzone morze?

Potęga żywiołu zamknięta w powierzchni klinkierowej cegły? To jak najbardziej możliwe. Zespół techniczny opracuje strukturę lica, która odtworzy głębię, dynamikę i nieprzewidywalność morza, nadając cegle również wybrany kolor i rozmiar. Nasz produkt zostanie wykreowany specjalnie dla potrzeb konkretnego projektu tak, by efekt architektoniczny był wyjątkowy, ale też od początku do końca zamierzony.

Wielki błękit?

Może pracujesz nad projektem, do którego idealnie pasowałaby elewacja z cegły o licu przypominającym rybią łuskę? O naturalnie nieregularnej powierzchni, niepowtarzalnej a jednak tworzącej harmonijny wzór?Choć z pozoru to skok na „głęboką wodę”, dział techniczny firmy Röben wie, jak opracować i przygotować do produkcji  nawet najbardziej zaskakujące pomysły.

Pastelowa radość słonecznego poranka?

Wyobraź sobie, że piękny, słoneczny poranek przynosi inspirację do opracowania projektu budynku, którego elewacja odzwierciedla nastrój tej chwili. Czy można wyprodukować klinkier w pomarańczowym, pastelowym kolorze? Czy jego struktura odda charakterystyczną dla rozproszonych promieni słonecznych grę światła?  Twój pomysł, wspólna praca koncepcyjna architekta i zespołu technicznego oraz nasze możliwości technologiczne to połączenie gwarantujące zamianę słonecznej, pomarańczowej impresji w realny produkt.

Zebra na ścianie?

Natura do nieocenione źródło inspiracji i wzorów. Printy ze zwierzęcymi motywami jak lamparcie cętki i paski zebry na dobre zadomowiły się w modzie i w aranżacjach wnętrz. Dlaczego nie wykorzystać ich również w architekturze brył?  Nasz zespół techniczny precyzyjnie opracuje wzór, kolor i strukturę lica, tworząc cegłę dokładnie taką, jakiej potrzebujesz do swojego projektu.

Polski akcent krajobrazu?

Czasem projekt wymaga zastosowania unikatowych, dedykowanych rozwiązań, na przykład ze względu na swoją funkcję lub chęć stworzenia rodzaju pomostu pomiędzy przeznaczeniem budynku a jego wyglądem. Może potrzebujesz materiału, który od razu wywoła skojarzenia z typowym polskim krajobrazem?  Klinkierowa elewacja powtarzająca motyw kory brzozy? Stworzymy cegłę o odpowiedniej fakturze i kolorystyce – unikalne rozwiązanie dla Twojego projektu.

Barokowy dekor we współczesnej odsłonie?

Są projekty, których urok opiera się na kunsztownym, dekoracyjnym detalu. Dlaczego nie połączyć inspirowanych np. epoką baroku ornamentów z industrialnym charakterem cegły klinkierowej? Nasz zespół techniczny opracuje każdy pomysł i każdą, nawet najbardziej wyszukaną inspirację, zamieniając je w gotowy produkt dla Twojego projektu.
Przedstaw swój pomysł! Wystarczy kilka słów: o inspiracji czy nawet niezbyt precyzyjnym pomyśle na elewację z klinkieru.

Surowe barwy lodowca?

Surowa, skalista struktura lodowca Margerie na Alasce, skupiająca cały przekrój chłodnych barw, zwłaszcza szarości, może stać się inspirującą podstawą pracy nad projektem architektonicznym. Myślisz o pełnej gamie achromatycznych kolorów klinkieru – od ciemnych antracytów, poprzez bardziej i mniej nasyconą szarość, aż po biel, która pozwoli zamienić wizję w rzeczywistość? W procesie  pracy koncepcyjno-wdrożeniowej architekta i zespołu technicznego firmy Röben celem jest jedno: uzyskanie produktu, który w pełni zrealizuje założenia projektu.

Surowa forma z natury?

Surowość i chłód północnych rejonów Europy to częsta inspiracja projektowa. Dziką, jeszcze nie nazbyt przetworzoną ręką ludzką naturę w architekturze dobrze odwzorowuje oszczędna forma i naturalne materiały . Potrzebujesz surowego, trwałego materiału na elewację? Nasz zespół projektowy spełni te wymagania, opracowując specjalnie dla Twojego projektu cegłę, która będzie wyglądać jak skała i która jak skała oprze się wodzie, wiatrowi i zimnu.

Krokodyla skóra?

Załóżmy, że pracujesz nad projektem dla takiej marki, jak np. Prada. Rzut oka na ich słynne torebki staje się iskrą zapalającą wyobraźnię  do realizacji ekstrawaganckiego, efektownego pomysłu na elewację. Potrzebujesz cegieł o licu powtarzającym fakturę i wzór krokodylej skóry. Podczas rozmowy z  zespołem technicznym stwierdzisz, że praktycznie nie ma takiej powierzchni, której firma Röben nie mogłaby wykonać.