Nowoczesny wymiar klinkieru
Niestandardowe rozwiązania zawsze przyciągały uwagę i ciekawiły. Nowe, bardziej współczesne oblicze klinkieru to oprócz zupełnie świeżej i znacznie szerszej palety kolorów także wydłużone formaty cegieł.
Cegła klinkierowa to materiał budowlany doskonale znany od setek lat. Mimo upływu czasu nie traci nic na swojej popularności, a dzięki płynnemu dostosowaniu się do oczekiwań inwestorów, zdobywa kolejne rzesze fanów. Sekret materiału tkwi w jego uniwersalności: świetnie spisuje się zarówno we wnętrzach, na elewacjach czy też w elementach architektury ogrodowej. Kiedyś kojarzony z rożnymi odcieniami czerwieni, teraz mieni się w niemal wszystkimi barwami, dając inwestorom niemal nieograniczone możliwości wyboru. Nowy wymiar cegły klinkierowej nie ogranicza się jednak do rozleglej, odbiegającej od tradycyjnej palety kolorów.
Modne barwy coraz powszechniej stosowane, tj. biele, szarości, beże czy nawet czerń, zyskują zupełnie nowego wyrazu, kiedy gdy występują na cegłach o wydłużonym formacie LDF (290x90x52mm). Powierzchnie wykonane z wydłużonych cegieł, zmieniają kompozycję bryły, optycznie ją wysmuklając i nadając jej nowoczesnego charakteru.
Zastosowanie niestandardowego wymiaru cegły nie tylko na elewacji, ale też na pojedynczej ścianie lub jej fragmencie otwiera nowe możliwości aranżacyjne i kompozycyjne: takie detale świetnie komponują się z elementami drewnianymi, metalowymi czy powszechnie stosowanym tynkiem. – Format cegły ma znaczenie. Pozwala projektantowi na dowolne kreowanie charakteru bryły. Nasz wydłużony format jest odpowiedzią na potrzeby architektów, którzy nieustannie szukają nowych rozwiązań dla swoich założeń projektowych. Dzięki różnorodności w dostępności rozmiarów, kolorów czy struktur cegieł klinkierowych nie ograniczamy wizji architektonicznych zarówno przy realizacji wyszukanych brył budynków jak również unikalnych aranżacji wnętrzarskich – mówi Lidia Misiuna kierownik działu marketingu Röben.
Polecamy
Sorrento pomarańczowożółta – cegła klinkierowa o gładkiej powierzchni lica. Mimo jasnego koloru nie wnika w nią trwale brud – by ją wyczyścić, wystarczy zmyć wymurowaną powierzchnię wodą – co zawdzięcza bardzo niskiej nasiąkliwości.
Yukon szara – elementem wyróżniającym cegłę Yukon jest struktura pełna drobnych, ledwie zauważalnych rys, przypominająca popękane szkło bądź pogniecioną tkaninę. Na jej barwę składają się różne odcienie szarości, z przewagą jasnego i średnionasyconego szarego.
Faro czarna cieniowana gładka – gładka struktura lica i czarny kolor sprawiają, że pasuje szczególnie do współczesnych projektów minimalistycznych czy modernistycznych. Doskonale prezentuje się sama, jak również w zestawieniu z innymi materiałami.