Zalety ściany trójwarstwowej

Połączenie pustaków ceramicznych z wełną mineralną lub płytami styropianowymi i elewacją wykonaną z cegły klinkierowej gwarantuje bardzo niski współczynnik przenikania ciepła. Takie rozwiązanie hamuje utratę ciepła, umożliwiając zredukowanie kosztów eksploatacji domu.

Ochrona przed hałasem

Ściany trójwarstwowe znacząco tłumią dźwięk. Im większy ciężar ma ściana, tym lepsza jest izolacja. Taka technologia budowy ścian ma duże znaczenie w domach położonych w miejscach o dużym natężeniu ruchu np. przy ruchliwych ulicach  torach kolejowych czy ruchliwych drogach. Decydując się na ściany trójwarstwowe, otrzymujemy najlepsze wartości izolacji akustycznej, nawet przy niezbyt grubych ścianach nośnych.

Energooszczędność

Około 70% energii w budynkach mieszkalnych zużywa się na ogrzewanie pomieszczeń. Najlepsze wyniki w zakresie termoizolacji osiągają budynki, których przegrody zewnętrzne wzniesiono w technologii ściany trójwarstwowej. Struktura takiej ściany obejmuje trzy warstwy, odpowiadające za izolację cieplną przy jednoczesnym zapewnieniu stałej cyrkulacji powtarza. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu ceramicznych pustaków poryzowanych do wzniesienia warstwy nośnej, wełny mineralnej lub styropianu dla zapewnienia izolacji, szczeliny wentylacyjnej oraz ściany osłonowej w postaci muru z cegieł. Właściwości termoizolacyjne ściany trójwarstwowej można dodatkowo podnieść, jeśli zastosowane zostaną pustaki szlifowane. Do ich murowania stosuje się specjalną zaprawę klejową, a spoina jest bardzo cienka, dzięki czemu znacznie minimalizuje się ryzyko powstawania mostków termicznych, odpowiedzialnych za większość strat ciepła.

Stosując innowacyjne pustaki ceramiczne z wkładem z wełny mineralnej z współczynnikom przewodzenia ciepła (λ) bloczków, na poziomie 0,07, 0,08 i 0,09 W/mk. można osiągnąć bardzo korzystny współczynnik przenikania ciepła (U) całego muru. Przykładowo, wartość U ściany zbudowanej w następujący sposób: zewnętrzny tynk lekki 20 mm (0,25 W/mK) – pustak Thermoziegel TV 7-Plan o szerokości (grubości muru) 365 mm (0,07 W/mK) – wewnętrzny tynk gipsowy lub cementowy 15 mm (0,51 W/mK) wynosi zaledwie 0,18 W/m²K. Pustak z wełną mineralną pozwala więc uzyskać energooszczędną ścianę i zmniejszyć wydatki na ogrzewanie.

Zdrowy mikroklimat we wnętrzu

Zastosowanie pustaka ceramicznego gwarantuje doskonały proces dyfuzyjny. Wilgotne powietrze, powstające przy gotowaniu, w czasie kąpieli lub czynności fizjologicznych człowieka, nie osadza się na pustaku, a jest odprowadzane z pomieszczeń na zewnątrz.

 

Dzięki temu działaniu, o każdej porze roku we wnętrzu domu panuje przyjemny klimat sprzyjający dobremu samopoczuciu.

Trwałość i wytrzymałość

Pustaki ceramiczne są solidnym i trwałym materiałem budowlanym. Bloczki nie odkształcają  się w wyniku statycznego obciążenia (ściany nośne) lub z powodu oddziaływania ciepła i zimna. W połączeniu z izolacją wykonaną z wełny mineralnej lub płyt styropianowych i elewacją z cegły klinkierowej, która pozwala chronić wewnętrzne warstwy przed uszkodzeniami i działaniem czynników atmosferycznych oraz korzystnie wpływa na akumulację ciepła w ścianie, tak wykonany mur jest solidny i długowieczny.

Pewna ochrona przed ogniem

Zarówno pustaki ceramiczne, jak i cegły klinkierowe są niepalne. W domu wykonanego z tych materiałów można zrezygnować ze stosowania dodatkowych środków przeciwpożarowych.

Budowanie ekologiczne

Dzięki wykonaniu z materiałów naturalnych, ekologicznych i biodegradowalnych pustaki oraz cegły nie ingerują w środowisko. Świadomy wybór materiałów ekologicznych sprzyja lepszej harmonii domu z otoczeniem, a wykonane z surowca najwyższej jakości, charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami technicznymi.

Estetyka

Wykorzystanie cegły licowej lub klinkieru do budowy ściany osłonowej daje niemal nieograniczone możliwości wyboru kolorów i wzorów elewacji. Dostępna obecnie szeroka gama różnobarwnych wzorów od najbardziej tradycyjnej czerwieni, poprzez żółcie, brązy, biel, szarości na czarnym kończąc oraz kilkadziesiąt faktur pozwalają na wykończenie budynku w dowolnym stylu. Dodatkowo ceglana elewacja pozwala zmniejszyć wydatki na renowację. W porównaniu do innych materiałów służących do wykonania zewnętrznej części ściany (w szczególności tynku), elewacja z cegły licowej lub klinkierowej nie wymaga praktycznie żadnych prac renowacyjnych. Polecana jest inwestorom dla których najważniejsza jest najwyższa jakości wykonania, wieloletnia trwałość i estetyka zachowana na lata.