Dobór pokrycia dachowego

Na atrakcyjność budynku w dużej mierze wpływa wygląd dachu, jego kształt, ale również typ dachówki i kolorystyka. Warto wybrać szlachetne i trwałe dachówki ceramiczne odporne na czynniki zewnętrzne, które pozwolą przez długi czas cieszyć się lśniącym dachem.


Nie wymagają one żadnej konserwacji, utrzymując przez cały okres eksploatacji swój wygląd. Dzięki warstwie angoby (gładka powierzchnia) dachówka jest mniej narażona na zabrudzenia. Deszcz zmywa z dachu opadający kurz i ewentualne zanieczyszczenia. Wobec szkodliwych                 i agresywnych substancji występujących w powietrzu, w miastach, ceramiczna dachówka zachowuje zupełną niewrażliwość, a dla inwestorów istotne są aspekty ekonomiczne, zatem użycie najwyższej jakości dachówki pozwala na wymierne oszczędności – zarówno dla inwestora jak i dla wykonawcy. Dzięki szerokiemu asortymentowi akcesoriów dachowych można w łatwy i prosty sposób rozwiązać wiele czekających na wykonawcę problemów.

Nie trzeba się martwić o wyprowadzenie ponad dach kominków wentylacyjnych czy anten, do tego celu służą specjalnie dachówki                  z wyprofilowanym kominkiem i  dachówki antenowe. Ciekawa gama kolorystyczna dachówek pozwala nadać budynkowi tradycyjny wygląd          z dachem w kolorze czerwonym lub kasztanowym. Inwestorzy preferujący mniej typowe rozwiązania mogą wybrać dachówkę w oryginalnym antracytowym kolorze, dzięki której dom uzyska wyjątkowy charakter            w nieco chłodniejszej kolorystyce.

Arch. Anna Krajewska

Pracownia Projektowa Archipelag