Modna ceramiczna szarość na dachu

Neutralny szary kolor dachu doskonale wpisuje się w otoczenie każdego domu i coraz częściej decydują się na niego architekci i inwestorzy. To wybór uniwersalny, a zarazem elegancki i klasyczny.
Wśród dachówek ceramicznych marki Röben można znaleźć jedną z popularniejszych w ostatnim czasie propozycji, czyli płaską dachówkę Bergamo, w eleganckim szarym kolorze. Bergamo to seria dachówek ceramicznych, którą wyróżnia płaska powierzchnia, a ich prosta forma sprawia, że doskonale wpisują się w nowoczesne, minimalistyczne projekty.    To świetne rozwiązanie dla dachów dwuspadowych i kopertowych, o dużej powierzchni i niewielkim stopniu skomplikowania. Dodatkowo jej szary kolor wtapia się w naturalne barwy otoczenia dopełniając projekt                      oraz architektoniczną kompozycję domu.

Nowoczesny dach z dachówki Bergamo antracytowej

Integralna część otoczenia

Nowoczesne projekty cechuje naturalność i neutralność. Stąd rosnąca          w ostatnim czasie popularność pokrycia płaskiego w szarym odcieniu. Zauważalnie wypierają one brylujące przez wiele lat tradycyjne czerwone dachówki ceramiczne. Głównym powodem, dla którego inwestorzy wybierają dziś szarość, a nie czerwień to wpasowywanie się w projekt            i otoczenie. Szary dach jest idealnym, neutralnym dopełnieniem, a nie bardzo wyrazistym, dominującym akcentem, jak w przypadku czerwonych połaci.

Naturalność = nowoczesność

To również kolor, który ściśle nawiązuje do tradycyjnych materiałów – gonty, strzecha, ale też jest nawiązaniem do niegdyś popularnej dachówki cementowej. Barwa, która jest charakterystyczna dla stali czy betonu            to również jednoznaczne skojarzenie z nowoczesnością. Kolor dachu jest dla inwestora szalenie istotny, ale drugą cechą architektonicznej powściągliwości pokrycia dachowego jest jego kształt. Dachówka Bergamo ma płaski kształt o gładkiej powierzchni. Dzięki temu cały projekt wydaje się być wizualnie lżejszy i mniej zauważalny.

Design o wysokich parametrach technicznych

Modernistyczny design to jednak nie jedyna zaleta dachówki płaskiej Bergamo. Ma ona cały szereg zalet technicznych, które są potwierdzone       w deklaracji właściwości użytkowych oraz znakiem CE. Dachówka została zaprojektowana w sposób, który zapewnia wyjątkową szczelność dachu. Specjalna konstrukcja zamków wyposażonych w „ząbki”, które ułatwiają precyzyjne klamrowanie dachówek, gwarantuje odpowiednią ochronę przed silnymi wiatrami.

Pokrycie charakteryzuje się również wysoką mrozoodpornością, wytrzymałością, izolacyjnością akustyczną budynku, a przy zastosowaniu odpowiedniego docieplenia – także i termiczną. Bergamo posiada również specjalny system odprowadzania wody, dzięki któremu nawet podczas silnych opadów deszczu pokrycie nie ulegnie uszkodzeniu i ochroni konstrukcje przed zalaniem i działaniem wilgoci.

Płaska dachówka Bergamo – na jaki dach?

Dachówki płaskie wymagają ogromnej precyzji. To bardziej wymagający rodzaj pokrycia dachowego niż dachówki faliste. W celu uzyskania pięknego wizualnie oraz w pełni funkcjonalnego dachu należy pamiętać, że wszelkie nierówności krokwi lub sztywnego poszycia trzeba bezwzględnie wyeliminować już przy poziomowaniu łat. Nierówność, która jest dopuszczalna w przypadku dachówek płaskich to zaledwie 2-3 mm na łacie o długości 3m. Sama konstrukcja dachu musi mieć spadek minimum            15° - na szczelnym podłożu, a nie mniej niż 25°, jeśli zastosujemy standardową membranę dachową. Do pokrycia 1m2 dachu potrzebne jest zaledwie 12 sztuk dachówki płaskiej. Cennik dachówki płaskiej szarej Bergamo dostępnym jest na stronie www.roben.pl

Elementy, które tworzą całość

Najważniejsze parametry techniczne, nowoczesny design to niewątpliwie jedne z najważniejszych wyróżników dachówki Bergamo. Bardzo istotne jest, że w ofercie można znaleźć również szereg akcesoriów dachowych m.in. gąsiory, kominki, dachówki wentylacyjne, które są utrzymane w tej samej stylistyce. Dzięki temu wszystkie elementy są do siebie dopasowane              i prezentują się estetycznie na połaci dachowej. Ich zastosowanie, montaż     i późniejsza eksploatacja nie sprawiają już żadnego problemu.

Przykładowe akcesoria systemowe dla dachówek ceramicznych Bergamo

Bergamo dachówka skrajna lewa

Zobacz więcej

Bergamo dachówka skrajna prawa

Zobacz więcej

Bergamo dachówka połówkowa

Zobacz więcej

Bergamo gąsior podstawowy

Zobacz więcej